היסטוריה

אנגלית

היסטוריה

ראש ההתמחות בהיסטוריה: ד"ר נמרוד זינגר 
ההיסטוריון הצרפתי מארק בלוך הגדיר את ההיסטוריה כ-"מדע של בני האדם", כלומר תחום דעת העוסק בכלל תחומי החיים האנושיים. ההצדקה לעיסוק ההיסטורי להשקפתו של בלוך, היא היכולת להוביל להבנה טובה יותר של האירועים בעבר, ו"מאחורי כל אלה קיימים בני אדם, ואותם מבקשת ההיסטוריה להבין". (בלוך, אפולוגיה על ההיסטוריה, מוסד ביאליק, ירושלים, 1993)

מטרתה של תכנית הלימודים היא להקנות לסטודנטים ידע היסטורי נרחב, ואת הכלים הדרושים להוראת ההיסטוריה במוסדות החינוך העל יסודיים בארץ. ברוח דבריו של בלוך, ההוראה בהתמחות מתמקדת בפיתוח יכולות הניתוח וההבנה של הסטודנטים, ואחד מיעדיה המרכזים הוא לעודד את הסטודנטים לאמץ חשיבה עצמאית וביקורתית ביחס לחקר והוראת העבר. כמו כן ההתמחות פועלת לצייד את הסטודנטים בכלים שיאפשרו להם להציג לתלמידי בתי הספר את הרלבנטיות של הדיון ההיסטורי לשיח הציבורי בחברה הישראלית כיום.

תכנית הלימודים הינה בת 26 נק"ז ומורכבת ממגוון רחב של קורסי חובה ובחירה הכוללים סדנאות, סיורים ופעילויות נוספות. הקורסים השונים עוסקים בהיסטוריה של עם ישראל, בהיסטוריה אירופאית ובהיסטוריה של המזרח התיכון. בין הקורסים הנלמדים בתכנית ניתן למצוא את הקורסים הבאים: אירופה בימי הביניים, המהפכה הרוסית, מעמד האישה באסלאם, היסטוריה וקולנוע, מאגיה ביהדות ורבים נוספים.

 

 • המכללה שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים
 • מספר המקומות מוגבל
 • הרישום להתמחות הנו על בסיס מקום פנוי
 • פתיחת ההתמחות מותנית במספר הנרשמים
 • מתעניינים בלימודים?       פנו אלינו ונשוב אליכם בהקדם:

  *שם פרטי:
  נא לכתוב שם פרטי
  *דוא"ל:
  נא להקליד כתובת דוא"ל תקנית
  *תחום הענין:
  Please tell us how big is your company.
  *שם משפחה:
  נא לכתוב שם משפחה
  *טלפון נייד:
  נא לכתוב מספר טלפון נייד

  Invalid Input