כרזות מתמחים במכללת קיי

on שלישי, 01 אוקטובר 2013.

תערוכת כרזות מתמחים במכללת קיי 2013-2009, מוצגת בגלריית המכללה מה- 15/9/13 ועד -28/11/13

כרזות מתמחים במכללת קיי 2013-2009

 


hand posters

לקטלוג התערוכה - לחצו כאן

שנת ההתמחות (הסטאז') היא שנת העבודה הראשונה של המורה והגננת בבית הספר ובגן הילדים, והיא מהווה שלב מובחן בהתפתחותם המקצועית. בשנה זו הם חווים אירועים לימודיים, נחשפים לתהליכי הוראה ונדרשים להחלטות חינוכיות בעלות משמעות. הצלחתם בשנת ההתמחות חשובה לתהליך היקלטותם בעתיד כעובדי הוראה במערכת החינוך.

אגף "התמחות וכניסה להוראה" במשרד החינוך הכריז בשנת תשס"ז על תחרות של עיצוב כרזות על ידי המתמחים (סטאז'רים). התחרות מזמנת למתמחים אפשרות לחשוף את עולמם המקצועי בדרך אמנותית (ציור, רישום, צילום, קריקטורה וכו') באמצעות כרזה, אשר תשקף את תהליך ההיקלטות באופן הרצוי בעיניהם.

 

יצירת כרזה החושפת את עבודתם של המתמחים בשנת ההתמחות היא מדיה חדשה המאפשרת להם להציג במלל, בצבע ובצורה את תהליך ההוראה והחינוך שהם חוו. דרך המטפורות הצורניות שבכרזה מתאפשר למתמחים להעביר תחושות, אמירות והרהורים הקשורים בתהליך ההיקלטות, ולקרב את הצופה אל עולמם המקצועי.

הכרזות המוצגות בתערוכה הן פרי יצירתם של מתמחים במכללת קיי, שהוגשו לתחרות "מתמחים בכרזה" בשנים 2013-2009. חלקן זכו בפרסים בתחרות הארצית וחלקן צוינו לשבח. ניתן לזהות בהן שימוש בסמלים, בהיגדים ובמושגים מחיי היום-יום כגון: השלט "מורה חדש" - בדומה לשלט "נהג חדש"; "חוק חיוך חובה" בדומה לשלט "חוק חינוך חובה"; "קשה באימונים - קל בקרב".

 

תמונות מהפתיחה החגיגית של התערוכה "כרזות מתמחים", שהתקיימה בצהרי יום ג' 5/11/2013