תערוכת אוהל בדרום

on שני, 10 פברואר 2014.

תערוכת "אוהל בדרום" מציגה את עבודותיהם של האמנים שרה אבו קרינאת ואיוב אבו מדיעם. התערוכה מוצגת בגלריית מכללת קיי בין התאריכים 10/2/14 - 27/3/14.

להזמנה לתערוכה - לחצו כאן

 

תערוכת "אוהל בדרום" הנה תערוכתה הראשונה של "אוהל", קבוצת אמנים בדואים צעירים אשר התאגדו יחד ביזמתה של האמנית שרה אבו קרינאת בוגרת מכללת קיי.

"אוהל" שמה לה למטרה לשמור על כבוד המסורת הבדואית יחד עם חקירה ובדיקת גבולותיה. בעשייתם, חברי הקבוצה מתבוננים בעצמם כמשקפי התרבות בה גדלו תוך כדי חתירה מתמדת להרחבתה. המסורת והתרבות הבדואית מתמודדות כיום עם מגוון אתגרים שהמאה העשרים ואחת מעמידה לפתחן. התהליכים שהחברה הבדואית עוברת כיום הנם הנם רחבים בהיקפם וטלטלתם עזה. כניסתה של הטכנולוגיה לכל אוהל ובית, המפגש (החיכוך) המתמיד עם החברה היהודית בעלת קודים שונים של התנהגות וכד' הנם שילוב חופף אך גם משיק, מושפע אך גם מגיב ובעקר מבלבל. שילובים הנראים לעתים בלתי אפשריים ויחד עם זאת מרתקים בעצם היותם.

"אוהל" באה בראש ובראשונה לתת מענה לציבור הבדואי אשר מעוניין להיחשף ולצרוך אמנות אך אין לו את האפשרות והכלים לכך, לא בכפרו ולא במרחב הבדואי כולו. עבודות חברי הקבוצה משקפות רגישות לפרטים וניואנסים דקים השזורים במארג החברתי הבדואי. עשייה אמנותית שמניחה יסודות צעירים אך איתנים לבניית גשרי התרבות בחברה הישראלית.

ישראל רבינוביץ
אוצר התערוכה